VELLYKKET BARNEHAGECUP

Torsdag 16. juni arrangerte Grane Arendal Fotball barnehagecup for 90 barn som virkelig fikk føle på ekte fotballglede!

Dagen startet med at alle barna fikk gå innmarsj gjennom spillertunellen og ut på Norac Stadion til den berømte Champions League-hymnen på full guffe. Etter innmarsjen ønsket speaker velkommen over høyttaleranlegget.

Totalt var det 90 barn påmeldt fra syv ulike barnehager – totalt 17 lag. Ekstra gledelig var det at vi kunne ha en ren jentepulje med fem jentelag. Der fant vi lagene Villa Matilda, Enhjørninghjertet, Hulmesvingen United, Moltemyrskogen J1 og Jentafutt. I de to guttepuljene fant vi lag som Råtøffe United, Humlesvingen United, Bamsebo, Lynet, We are the champions, Revekro, Cheetah, Guttakrutt og Moltemyrskogen 1, 2 og 3.

Takk til Arendal Fotballs A-lagsspillere som stilte som dommere. Sune, Edvard og Jonatan hadde god kontroll på de intense kampene.
En ivrig heiagjeng fra Moltemyrskogen følger med på den jevnspilte kampen på bane B.
Full fart på bane A. De to røde banene ble lånt av Sørfjell IL og Flosta IL – hjertelig takk for lånet!
Etter hver kamp ble det holdt Fair Play-hilsen mellom lagene. På bane B sørger Sune (bakerst i køen) for at alt går radig for seg.

Dagens speaker var A-lagstrener Bård Mortensen-Brekke. Han hadde stålkontroll på kampoppsettet. I tillegg fikk han underveis pratet litt om fair play, klubbens verdier og klubbens historie.


Vi takker alle barnehagene for en strålende dag på Norac Stadion hvor fotballglede virkelig var i fokus. Suksessen skal naturligvis gjentas neste år! 😀

🖤🤍